نویسنده موضوع: AT90USB  (دفعات بازدید: 8763 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
AT90USB
« : ۱۲ مهر ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۴:۴۱ »
یکی از بزرگترین عیب هایی که از سری محصولات ATMEL می شد گرفت این بود که بر خلاف microchip محصولاتش فقط به یک میکرو کنترلر ساده که هیچ گذینه جنبی ای ندارن خلاصه میشد ! محصولات PIC کمپانی میکروچیپ شامل میکرو هایی مشد که USB  سر خود دارن، ماژول های RF یا برقراری ارتباط رادیویی دارن و همینطور اکثرا سرعت مبدل های اونها بیتشر از AVR ها بود.
تازگیها Atmel شروع کرده به ارائه محصولات عجیب غریب ! میکروهایی که با ولتاژ های خیلی خیلی پایین کار میکنن ! میکرو هایی که برای کنترل موتور یا صفحات LCD یا .... همه و همه رو شامل میشن! سری ای که من خیلی خوشم اومده، سری At90usb هستن که USB سر خود دارن .
یک عدد AT90USB1287 رو تونستم از بازار تهران به قیمت 17000 تومن تهیه کنم، میکرو با boot loader به صورت USB که روش هست فروخته میشه، یعنی برای اولین بار پروگرم کردن این میکرو، فقط کافی هست که اون رو به پورت USB وصل کنین، پروگرمر FLIP رو از سایت atmel دانلود کنین، به راحتی میکرو رو از این راه پروگرم کنین، سرعت پروگرم شدن میکرو با استفاده از USB توو تجربه های من چیزی به اندازه یک چشم بر هم زدن برای 128 کیلو بایت برنامه بود !
بعد از اینکه برنامه دیگه ای رو داخل میکرو ریختین، اگر مجدد بخواین از بوت لودر USB اون استفاده کنین، می تونین این بوت لودر رو از سایت atmel دریافت کنین.
فعلا هم BASCOM 1.11.9.5  و هم mikrobasic pro 1.5 این میکرو رو توو لایبراری های خودشون دارن، ولی برای استفاده از USB اون، باید کتابخونه مربوط به USB رو با قیمت مجزا خریداری کنین. فعلا crack شده هر 2 تا کامپایلر رو دارن اما متاسفانه نتونستم این کتابخونه رو برای این پیدا کنم

از لحاظ پروگرمر سوای USB به راحتی با ISP  و STK200 300  تونستم با پروگرمر خود بیسکام این ها رو پروگرم کنم !

مدار ساده ای براش بستم که یکی از پورت ها و بخش USB و همینطور مبدل analog to digital اون رو تستی کنم

چون پروگرمر داخلی bascom متاسفانه کمی فایلهای HEX رو بد باز می کنه، وقتی 128X-usb-boot-1-0-1.hex رو از سایت atmel برای فعال کردن مجدد بوت لودر usb گرفتم، نمی تونستم میکرو رو درست پروگرم کنم، این هست که 128X-usb-boot-1-0-1.bin رو از روس hex ساختم و توو این تاپیک attach می کنم تا اگر خواستین ازش استفاده کنین
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : AT90USB
« پاسخ #1 : ۱۵ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۰:۳۳ »
مثال های سایت زیر
http://www.fourwalledcubicle.com/LUFA.php
رو دریافت کرده بودم، امروز فرصت شد کامپایل کنم . لینک سایت رو که شامل فایل ضمیمه ای برای تبدیل USB به Serial  و خیلی چیز های دیگه هست رو اینجا ضمیمه می کنم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۱۵ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۷:۵۱ »
مثال های سایت زیر
http://www.fourwalledcubicle.com/LUFA.php
رو دریافت کرده بودم، امروز فرصت شد کامپایل کنم . لینک سایت رو که شامل فایل ضمیمه ای برای تبدیل USB به Serial  و خیلی چیز های دیگه هست رو اینجا ضمیمه می کنم

فراموش کردم تکمیل کنم که سخت افزار مربوطه برای این برنامه، می تونه بر اساس بسته آموزشی خود atmel به اسم AT90USBKEY باشه که کلیه نقشه ها و موارد به اون می تونین توو سایت Atmel به آدرس :
http://www.atmel.com/dyn/products/tools_card.asp?tool_id=3879
پیدا کنین.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۱۶ مهر ۱۳۸۸ - ۰۱:۵۹:۴۹ »
برای یادآوری، با بستن مداری مثل شکل زیر، و :
1- نگه داشتن هر 2 دکمه با هم
2- اول رها کردن reset
3- بعد رها کردن HWB
می تونیم میکرو رو وادار به راه افتادن از طریق bootloader پیشفرض USB موجود در اون برای برنامه ریزی مجدد از طریق flip  و usb کنیم :

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #4 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۱:۵۹:۳۸ »
برای اینکه مدار نمونه ای برای تست این میکرو داشته باشین، می تونین دکمه هایی رو مثل شماتیک داشته باشین ، البته این کار رو با چند دیپ سوئیچ که پین مشخص شده رو به زمین وصل می کنه هم می تونین انجام بدین، HEXی که اتچ کردم رو توو میکرو بریزین تا mouse دشاته باشین !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ارسال: 34
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۲:۰۸:۵۶ »
AT90USB1287 رو از کدوم فروشگاه تهیه کردید ؟!

جوان الکترونیک که نداره !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ارسال: 34
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۲:۱۵:۵۲ »
AT90USB1287 رو از کدوم فروشگاه تهیه کردید ؟!

جوان الکترونیک که نداره !

فکر کنم آرا الکترونیک داشته باشه !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۲:۲۵:۲۸ »
از همون آرا خریدم
17 تومن بود

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #8 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۲:۳۸:۱۶ »
راستی :
1- نقشه ساخته شده خودم رو فعلا نمی گذارم چون خیلی ناقص بود و بیشتر فقط هدفم راه انداختن این بود ! مثلا تست این ماوس با زدن یک سیم با پایه های میکرو کار سختی هست !
2- پیشنهاد خرید رو نمی دم، چون اولا سری های دیگه ای از این USB دار ها هم زده اتمل که بر اساس m32  و ... هستن که فکر کنم کار با اونها راحتتره ، دوما پا به پای xmega اینها هم هنوز مشخصات درست و حسابی ندارن !
فعلا براشون زوده !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #9 : ۱۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۱:۱۴:۳۹ »
ظاهرا به تازگی که PS3 رو JAILBREAK کردن ، یکی از انواع دانگل ها که میشه شبیه سازی کرد و جیل بریک رو انجام داد، با این آیسی ساخته میشه
به زودی نقشه ها و سورسش رو می گذارم (البته دادگاه رای به نفع PS3 داده ! )

آفلاین shabgard

• کاربر
  • ارسال: 100
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : ۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۵:۰۰ »
سلام مهندس
برای 90usb162 بوت لودر سراغ داری؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #11 : ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۰:۴۰ »
تا جایی که یادم می اد خودشون دارند و نیازی به اینکه چیزی اضافه بشه ندارند .

Tags: at90usb