نویسنده موضوع: propeller clock  (دفعات بازدید: 3329 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
propeller clock
« : ۱۲ مهر ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۲:۲۰ »
احتمالا اگر اهل وب گردی باشین و مدارهای جالب، عکس و فیلم زیادی در مورد این مدل از نمایگر های LED ای دیدین.
خیلی وقت بود می خواستم یکی از اینها رو بسازم که فرصت مناسبی برام ایحاد نشده بود.

چند وقت پیش حوصله کردم و یکی از اینها رو ساختن. به مرور نقشه ها و مدار هاش رو اینجا می زارم. فعلا هر سوالی در موردش باشه جواب می دم

همونطور که میبینین سخت افزار ساده ای داره .
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین sareh

• کاربر
  • ارسال: 15
    • ديدن مشخصات
پاسخ : propeller clock
« پاسخ #1 : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۸:۳۲ »
تو كجا ميشه از اين نميشگر استفاده كرد؟؟؟؟؟؟؟
ميشه راجع به ايسي روي برد و طريقه ي اتصال led ها هم توضيح بدين؟!!!!!

و اين كه اون سيمايي كه يا سر ندارن يا ته به چي وصلن ؟! ( اگه منبع تغذيس چند ولته ؟) 

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۵:۴۷ »
اینها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارن و اگر مجدد پیداش کنم یک سایت هست که نمونه کارهای انجام شده باهاشون اونجا زیاده، لینکش رو می گذارم نمونه های جالی هستن.
3 سری سیم هست که هم هم سر دارن هم ته  ;D  یکی برای تغذیه موتور هست، یکی رفته به اونLED 3 میل آبی رنگ فرستنده مادون قرمز که برای این هست که هر وقت بخشی که میچرخه به این نقطه خاص رسید، با دریافت نور مادون قرمز توسط LED گیرنده ای که زیرش هست، بفهمه نقطه شروع کجاست و تصویری که نشون میده رو نصبت به این نقطه ثابت نگه داره
سوی هم تغذیه مدار هست که به وسیله مکانیزمی که توو قسمت اتصال موتور به برد هست، به مدار انتقال داده میشه.
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین sareh

• کاربر
  • ارسال: 15
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۲:۲۷:۵۲ »
ممنون !!! :-* :-* :-*
خوب اين ايسيش چي هستش ؟
و اين توضيحاتي كه گفتين جالبه !!!!!!!!!!!
اين به مرور زمان فكر كنم رسيده باشه !!!!! ;D ;) ;) ;)
شروع كن نقشت رو بزار با توضيحات كامل كامل كامل !!!!!!!! اگه هر دفعه يه قسمتيش رو بذاري بهتره !!!!!!!!!
ببخشيد ها !  ::)    كاربر پرروييم نه !!!!؟؟؟؟؟؟؟  :D

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #4 : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۱:۵۵ »
این هم آدرس سایتی که گفتم :
http://www.luberth.com/analog.htm

یک مگا 8 که دیگه باید توو موزه ها پیداش کنیم ! حتما شروع به گذاشتن اطلاعات می کنم.

اتفاقا شخصی که سوال بپرسه ، معمولیه، کسی که نپرسه خجالتیه ! یک ضرب المثل چینی میگه ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیبه . البته هنوز فرصت نکردم ترجمه اش کنم.

Tags: propeller clock