نویسنده موضوع: دیمر (Dimmer) دیجیتال چیست؟  (دفعات بازدید: 661 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین salesale67

  • کاربر
  • ***
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
دیمر (Dimmer) دیجیتال چیست؟
« : ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱:۴۳ »
دیمرها برد های الکترونیکی هستند که برای کاهش شدت روشنایی لامپ‌ها مورد استفاده قرار می‌­گیرند. کانکس با تغییر شکل موج اعمالی به لامپ مورد نظر، مقدار ولتاژ موثر اعمال شده به لامپ را می توان کنترل نمود که در نتیجه می­‌توان شدت روشنایی خروجی آن را کاهش داد.


اگرچه دستگاه‌های ولتاژ متغیر برای اهداف مختلفی استفاده می‌­شوند، درب فلزی لیزری اما عبارت دیمر (Dimmer) عموماً برای نشان دادن کنترل خروجی انواع مختلف لامپ­‌ها از لامپ رشته‌­ای،ساندویج پانل  هالوژن‌­ها و LEDها گرفته تا اخیراً لامپ­‌های فشرده فلوئوروسنت (CFLها) استفاده می­‌شود.


تجهیزات خاص بیشتری برای دیم (dim) کردن لامپ­‌های فلوئوروسنت معمولی، بخار جیوه (مهتابی‌­ها)، ساختمان پیش ساخته لامپ­‌های حالت جامد و دیگر انواع روشنایی­‌ها جرقه‌­ای و کمانی مورد نیاز است.


همچنین از دیمر ها در کنترل سرعت موتور های AC نوع یونیورسال استفاده می شود. یک نمونه از کاربرد این دیمر ها در کنترل سرعت موتور های جاروبرقی خانگی می باشد.


دیمرها در گسترۀ ابعادی از واحد­های کوچک در اندازه­‌های یک کلید روشنایی که برای کاربرد خانگی استفاده می‌­شود تا واحدهای برق قدرت که در ساختمان­‌های بزرگ تئاتر یا روشنایی‌­های خارجی ساختمان استفاده می­‌شود وجود دارند. در زیر نمای یک دیمر آنالوگ دیواری را مشاهده می کنید.

Tags: