نویسنده موضوع: برنامه هایی که برای انجمن دارم  (دفعات بازدید: 8486 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
برنامه هایی که برای انجمن دارم
« : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۴۱:۲۴ »
حدودا 4 سال هست که بعد از بررسی انجمن های مختلف، به این نتیجه رسیدم که هدف اکثر افراد از ایجاد انجمن، کسب در آمد هست ! اصولا به محض اینکه احساس میشه کاری با سرمایه اولیه کم، می تونه به کسب درآمد منتهی بشه ، سریعا توسط ایرانی ها لوث میشه و همه شروع به انجام اون می کنن !
این مورد رو توو همه مشاغل میشه دید.

انجمن های مختلف از تخصصی تا غیر تخصصی و ... عضو بودم، معمولا هدف این هست که کاربر ها بیان و فقط پستی ( با هر مضمونی ) بدن تا تعداد کلمات کلیدی سایت توو موتور های جستجو زیاد تر بشه و رنک بالا بره ! و اینکه یک سری هم برای خوندن این چرندیات، دکمه رفرش رو به تناوب بزنن ! در نهایت حاصل بازدید زیاد از صفحات و دریافت وجه بیشتری از تبلیغات هست ! بعلاوه اینکه تعدادی از فروم ها هم سریعا شروع به برگزاری کلاس هایی با عنوان انجمنشون با قیمتهای نجومی کردن !

با وحودی که ماهیت کلیه این کارها درست هست و می تونه جدا مفید باشه، اما انگیزه اصلی گردانندگانشون که کسب در آمد هست، به نظر شخصی من باعث انحراف هدف اصلی انجمن میشه ! به نحوی که هیچ کدوم از انجمن ها رو با هدف خودم که (صادقانه می گم ، لااقل فعلا! ) کمک به دیگران هست، سازگار ندیدم.

در کنار اون برنامه هایی برای خودم دارم که محیط های دیگه، برآورد کننده اون نبودن. برای همین این انجمن رو ایجاد کردم.بعد از مدتی بخشی از برنامه های خودم رو که 4-5 ساله روشون فکر کردم، توو بعضی انجمن ها در حال انجام دیدم.

توو این تاپیک سعی دارم برنامه هام رو بگم و در موردشون بحث و تبادل نظر داشته باشم.
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : برنامه هایی که برای انجمن دارم
« پاسخ #1 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۱:۰۵ »
عدم انجام 2 نکته در مورد انجمنهایی که رشد سریع داشتن، برام ناراحت کننده بوده. رسیدن به این 2 نکته کار آسونی هست .
اولیش این هست که اونقدر تعداد سوال ها و تاپیک ها زیاد میشه که رسما استفاده از نوشته های موجود برای کسی که میاد (و حتی جواب سوالش زمانی توسط شخصی که قدیم توو اون انجمن فعالیت می کرده، یکبار به یک نفر دیگه داده شده !) قابل استفاده نیست ! عدم وجود کلمات کلیدی مناسب برای جستجو، یا حتی اینکه شخص نمی دونه چطور و از کجا باید بگرده، بعلاوه خروار ها تاپیک که خوندن اونها سالها طول میکشه و در صد خیلی بالایی از اونها بی محتوی هستن، به مرور نوشته های خوب قدیم رو تبدیل به اطلاعاتی بی ارزش می کنه !

از طرف دیگه خیلی ها هم با محیط های انجمن ها زیاد راحت نیستن ! دریافت چیکده بحث ها براشون می تونه خیلی مفید باشه.

برای اینکه نوشته های اینجا به این شکل بی ارزش نشن، 2 تا هدف دارم که نمی دونم می تونم انجام بدم یا نه :
1- بخشی ایجاد کردم به اسم چکیده مطالب . سعی دارم اگر بحثی به نتیجه رسید و ارزش داشت، یک کپی از اون رو به این بخش منتقل کنم، پست های بی ارزش رو پاک و حتی اگر لازم شد بعضی پست های رو ادیت کنم.
2- از روی سوال و جوابهایی که در هر ماه توو انجمن میشه، آخر هر ماه ( یا هر بازه زمانی که این مباحث به حد ارزشمندی برسن) یک مجله بسازم ! کسی که حوصله اومدن به انجمن رو نداره، با مطالعه این مجله می تونه به خواسته هاش برسه .

مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۰:۴۷ »
سعی دارم بخشی رو برای معرفی قطعات جدید که میاد و نحوه استفاده از اونها ایجاد کنم، بیشتر هدفم از این بخش، آشنا شدن خودم با این قطعات هم هست.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۴:۱۹ »
بخش VIP رو با هدف آشنا شدن با متخصصین مملکت ایجاد کردم. معمولا افرادی که معلومات بالایی دارن، به خاطر جو عامیانه انجمن ها، از اومدن به اونجا خودداری می کنن، تصمیم دارم دسترسی به این بخش رو کاملا محدود کنم تا فقط افرادی اونجا باشن که واقعا برای هم و معلومات هم ارزش قائل باشن، در عین حالی که ارزش های اجتماعی رو هم حفظ می کنن.
روی نحوه برخورد دیگران با افرادی که با عنوان VIP توو انجمن فعالیت می کنن حساسیت دارم، تا جایی که بشه مانع از این می شم که بی احترامی به این افراد، باعث خروج اونها از انجمن بشه، اما در عین حال تاکید می کنم با هر فعالیت خارج از ارزش های این افراد هم چند برابر افراد معمولی برخورد میشه

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #4 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۶:۳۱ »
در هر بازه زمانی که برام امکانش باشه، پروژه هایی رو با همکاری همه شروع به ساخت می کنم. پروژه های زیادی دارم که برای تکمیل شدن نیاز به همکاری همه دارن. مطمئن هستم موارد مفیدی هم برای یادگیری همه خواهند داشت. در نهایت اگر بتونم از این پروژه های، موراد open source  به زبان اصلی برای استفاده عموم تهیه کنم هم برام ایده آل خواهد بود.

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ارسال: 34
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۱:۱۲ »
سعی دارم بخشی رو برای معرفی قطعات جدید که میاد و نحوه استفاده از اونها ایجاد کنم، بیشتر هدفم از این بخش، آشنا شدن خودم با این قطعات هم هست.

این مورد واقعاً مفید و جالب خواهد بود ! بخصوص قطعاتی که تو ایران هم قابل تهیه باشند !

من هم سعی می کنم اگه قطعه جدیدی دیدم تو انجمن اعلام کنم !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #6 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۵:۰۵ »

این مورد واقعاً مفید و جالب خواهد بود ! بخصوص قطعاتی که تو ایران هم قابل تهیه باشند !

من هم سعی می کنم اگه قطعه جدیدی دیدم تو انجمن اعلام کنم !

راستش یکی از برنامه هام صحبت با یکی 2 وارد کننده اصلی قطعات به ایران هست ! ازشون بخوام به محض اینکه قطعه ای رو وارد کردن، یک عدد از اون رو برای من بفرستن تا اگر تونستم نحوه استفاده از اون رو توو انجمن بگذارم، برای فروشنده هم بهتر هست وقتی چیزی رو وارد می کنه و می خواد بفروشه، جایی رو داشته باشه که به خریدار معرفی کنه، تا پشتیبانی مانندی تووش بشه لااقل !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۹:۰۷ »
همونطور که میتونید تولید کننده های خارجی قطعات الکترونیکی و کامپیوتری همیشه قطعات جدیدشون رو به یه سری از سایت های خاص به عنوان sample جهت تست و معرفی میدهند
ولی نمیدونم این رویه تو ایران اونم هم با واردکنندگان که 99 درصد دنبال سود و منفعت هستند عملی باشه یا نه !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #8 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۳:۱۸ »
همونطور که میتونید تولید کننده های خارجی قطعات الکترونیکی و کامپیوتری همیشه قطعات جدیدشون رو به یه سری از سایت های خاص به عنوان sample جهت تست و معرفی میدهند
ولی نمیدونم این رویه تو ایران اونم هم با واردکنندگان که 99 درصد دنبال سود و منفعت هستند عملی باشه یا نه !

من قیمت قطعه رو پرداخت می کنم ! ن هاینکه مجانی بدن ! تنها چیزی که می خوام اینه که وقتی اومد، به من خبر بدن !
ایرانی ها سود رو فقط پول نقد می دونن  ! اینکه آیا این کار اسکناس نقدی به دست من می ده یا نه ! اما من سود رو بار علمی ای که می تونم بدست بیارم میبینم !
بقیه انجمن می زنن از تبلیغ بالاش به سود برسن، من انجمن زدم وقتی کسی جواب سوالم رو می ده به سود برسم ! بقیه می خوان فروشگاه راه بندازن گول در بیارن ! من می خوام قطعه ای بخرم که باهاش چیز یاد بگیرم !

فکر کنم پشتیبانی از قطعات در ازای اطلاع دادن اینکه قطعه جدید رسیده، لااقل براشون ضرری نداشته باشه ! من هم نحوه کار با قطعه ای تازه رو یاد میگیرم که بعدها جایی می تونم ازش استفاده کنم

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : ۱۹ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۸:۰۱ »
آره ، اینجوری میشه امیدی داشت  ;D

هدف تون از ایجاد انجمن با این انگیزه ستودنیه !

منم اگه بتونم و در توانم باشه سعی می کنم در این انجمن فعالیت کنم !

شاید مفهوم انجمن به معنای واقعی که در سایت های خارجی ایجاد شده تو ایران هم شکل بگیره !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #10 : ۱۱ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۹:۵۴ »
بخشی به اسم دانستنیها ایجاد کردم که هر سوال متفرقه ( در محدوده قوانین حاکم ) رو که با زمینه های تخصص انجمن سازگار نیست، اونجا سوال و جواب کنیم .
نمی دونم چرا یادم می ره این تاپیک رو هم با خیلی موارد باقیمونده تکمیل کنم !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #11 : ۲۷ آبان ۱۳۸۸ - ۲۰:۲۸:۲۰ »
بخشی رو برای دانلود تمام دیتا شیت ها در نظر گرفتم، در حال آپلود فایلها هستم، نمی دونم پهنای باند سرور چقدر بهم جواب می ده، فعل سعی می کنم هر چی هست رو آپلود کنم، اگر دیدم خیلی بار اضافه می کنه، مهم ها رو می گذارم بمونه. به زودی آدرسش رو پابلیک می کنم

Tags: