نویسنده موضوع: usb+avr  (دفعات بازدید: 4277 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
usb+avr
« : ۱۷ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۲:۵۵ »
حتما تا امروز پیش اومده که خواسته باشین از پورت USB توو مداراتتون استفاده  کنین
نکته ای که این پورت داره اینه که وفتی سرعت اون برای تبادل اطلاعات می  تونه زیاد باشه که شما بتونین اطلاعات رو با سرعت خیلی بالا و توو fifo مربوط به  usb وارد کنین، یعنی مثلا از یک a/d اطلاغات رو با سرعتی خیلی بالا بخونین و اونها  رو با سرعت بالاتر از usb توو یک fifo بنویسین تا به سرعت اصلی usb دستریی پیدا  کنین
عملا چون اولا سرعت میکرو های مورد استفاده ما اونقدر زیاد نیست و دوما چون  ما حافطه ای که بتونه به درد این کار بخوره رو نمی تونیم به میکرو وصل کنیم، سرعتی  که در حالت عادی بهش دسترسی پیدا می کنیم در حد زیر کیلو بایت هست !!!!
پس دنبال  پورت usb برای سرعت بالا توو این رده از میکرو ها نباشین، بلکه فقط اگر سیستمی  دارین که فقط usb داره ( مثل اکثر لپ تاپ های امروزی ) یا می خواین تغذیه از usb  بیاد و سیم کشی کم باشه و ... دنبال این پورت باشین

توو این مدار که ضمیمه  می کنم، می تونین خیلی راحت با یک میکرو atmega 8  و توو اکثر زبان های برنامه  نویسی، خیلی راحت از usb برای برقراری ارتباط با پورت سریال، استفاده از خروجی به  صورت پارالل، خودن و نوشتن توو حافطه میکرو و ... استفاده کنین

اين عكس كوچك شده، براي ديدن آن در ابعاد اصلي  اينجا را كليك كنيد. سايز اصلي عكس 630x469 وحجم آن 56KB مي  باشد.

فایلهای مربوطه ضمیمه شدن. می  تونین اونها رو دانلود کنین
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : usb+avr
« پاسخ #1 : ۱۷ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۴:۲۲ »
پروژه اپن سورسی هم توو همین ضمینه وجود داره که می تونین رو توو لینک زیر مشاهده کنین
http://www.obdev.at/products/avrusb/index.html
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین omid_ele

• کاربر
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ۲۰ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۱:۲۹ »
سلام
خیلی ممنون از اطلاعات کافی که قرار دادین .اگه ممکن باشه یه نمونه برنامه تو وی بی بزارین تا مثل خودمها راحتتر بتونن از این
سیستم استفاده بکنن
بازم تشکر از زحمات شما

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۲۰ تیر ۱۳۸۸ - ۱۵:۲۲:۰۹ »
برنامه هاش خیلی آسون هستن، عصری که رفتم منزل نمونه های ساده ای رو می گذارم
تستی که من این سیستم رو کرده بودم این بود که برنامه ای نوشتم تا یکبار پورت رو 1 وبعد 0 کنه، این رو توو حلقه انداختم و فرکانس رو حدود 75 هرتز نشوت داد، یعنی خود سیستم حوالی 150 تغییر روی پورت موازیش کار کنه ! فکر کنم برای یک رباط که فوقش ثانیه ای 2 تعییر جهت هم براش زیاده، سرعت کافی ای باشه

آفلاین omid_ele

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ۲۳ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۱:۳۱ »
من همچنان منتظرم (نمونه برنامه usb2rs232) تشکر

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #5 : ۲۳ تیر ۱۳۸۸ - ۰۱:۴۸:۴۲ »
دیروز ADSL استان مشکل داشت  ;D  تقصیر من نیست !
نمی دونم مثال چی بزارم چون امکانات زیاد داره. مثلا برای اینکه باهاش قفل سخت افزاری ساخته بشه این activex رو محض نمونه داده بودم یکی ! آدرس 1 eeprom رو بخونه اگر 10 بود مثلا ok بده !

آفلاین omid_ele

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ۲۷ تیر ۱۳۸۸ - ۰۱:۴۵:۰۱ »
خیلی ممنون دوست عزیز از اینکه زحمت کشیدین.یه سوال دیگه داشتم در مورد ارسال سریالش که تو هر بایت که میخوایم ارسال بکنیم یا دریافت.باید تنظیمات مربوط به بائود واستوپ بیت و....رو هم باید بفرستیم یا یه بار کافیه ؟ بازم ممنون
 ???

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۲۷ تیر ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۹:۳۸ »
اگر هدفتون فقط پورت سریالش باشه، PCB های FT232r  و FT232B رو توو همین انجمن گذاشتم، خیلی خیلی بهتر از اینها هستن، مدار دیگه هست که یک ATMEGA8 رو فقط برای ساخت یک پورت سریال گذاشته که رسما com port نصب می کنه توو سیستم ( البته مشکلاتی داره که بعدا می گم ) به خاطر این مدار ها گفتم ، من از سریال این یکی استفاده نکردم، اگر فرصت کنم روی مدار نمونه ای که ساختم تستش می کنمنتیجه رو می گم