نویسنده موضوع: چطور با 1000 تومن ، بیشترین استفاده رو از ایرانسل ببریم  (دفعات بازدید: 3819 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
بالاخره مدتیه جشنواره زمستانی ایرانسل هم اومده، خدمات هر روز بد از قبل میشه و ایرانسل که با یک برنامه دقیق (کپی برداری شده از شکبه های خارجی ) تونست مشترکین زیادی رو به خودش جلب کنه، الان روز به روز قیمتها رو بالاتر می بره و استفاده رو بی مورد تر می کنه !

http://irancell.ir/Layer2/?id=362

سیم کارت پیام رسانی که مدتهاست خریدم به خاطر اینکه بقیه مدل های سیم کارت ، طرحهای رنگی دارن و هزینه ارسال SMS توو اونها نصف این میشه ! و همینطور اینکه اگر توو بقیه طرحی رو باز کنین، هزینه اینترنت هم یکسان هست ! و فقط بدرد بخوری این سیم کارت این هست که یک گوشی رو حروم خودش بکنه در حالی که نمیشه باهاش تماسی گرفت و هزینه هاش هم از بقیه مدل های سیم کارت بیشتر هست ، کلا بی استفاده کناری افتاده !

ایرانسل تونسته در پناه هزینه های خارج از انصاف همراه اول، نصف اونها بی انصافی کنه و باز هم سود غیر شرعی زیادی رو به خودش اختصاص بده !

در حالی که ارسال SMS ها از پهنای باند خالی شبکه استفاده می کنه ( یعنی وقتی شما SMS رو زدین همون لحظه به طرف مقابل نمی رسه ! بلکه تا وقتی که شبکه پهنای باند خالی داشته باشه صبر می کنه و ممکنه 1 روز بعد یا حتی اصلا !!! نرسه ) هزینه ای معادل استفاده از پهنای باند همون لحظه رو داره ! در حالی که اعلام شده بود برای بها دادن به تایپ فارسی، هزینه ارسال SMS کمتر شده، عملا دیدیم که همراه اول با این برنامه و در حالی که می دونست خیلی از گوشی ها ( مثل گوشی قدیمی من که الان قربانی سیم کارت پیام رسان ایرانسل شده ! ) نمی تونن متون فارسی رو نمایش بدن و خیلی ها هم نمی تونن تایپ فارسی رو با گوشی یاد بگیرن، به راحتی همین قیمتها رو هم بالاتر برد تا قیمت 16 تومنی SMS در ایرانسل برای کاربر ها از همه به صرفه تر بشه !

نظر به اینکه قبض همراه اول درب منزل میاد و مامان و بابا می فهمن که سوگلیشون داره با یکی ( یکی ؟ ... چند تا ! )لاو رد وبدل می کنه، سیم کارتهای اعتباری ایرانسل (که حتی دوست پسر عزیز می تونه برای دوشیزه خانوم غیر حضوری کد کارت شارژ رو بفرسته(به جاش حرفهای چیز چیز بزنن )  و کسی از میزان مصرف اینها مطلع هم نشه ! ) خیلی مد شد.

امروز برای این مرغ عشق های عزیز می خوام راهی رو یاد بدم که بتونن ارزونتر و با هزینه های کمتر، تا تعویض و سوئیچ به دوست پسر/دختر بعدی از خدمات طلائی عشقی ایرانسل استفاده کنن.

یکی از مواردی که می شه گفت بعد از ماهها بالاخره جای پسرفت، تووخدمات ایرانسل پیشرفت بود، امکان خرید بسته افزایشی GPRS هست . هزینه های GPRS که در مقایسه با هزینه اینترنت معمولی فوق العاده سر به فلک زده هستن، با این روش لااقل به جایی می رسه که آدم رقبت کنه ازشون استفاده کنه  ( توجه کنین که با یک خط دیال آپ E1 معمولی ، حدودا ساعتی 18 مکابایت یا 18432 کیلو بایت می تونین دریافت کنین ! هزینه های این کار خرید ساعتی 100 تومن کارت اینترنت بعلاوه 80 تومن هزینه تلفن هست که مجموعا 180 تومان میشه در حالی که در ایرانسل با خوشبینانه ترین حالت ( یعنی شبها وقت خواب ! ) این هزینه 3686.4 تومن میشه ! حساب کنید پرتقال فروش را در حای که جای کیلوبایتی 2 ریال ایرانسل، کیلوبایتی 15 ریال همراه اول اعمال شود ! )

در صورتی که با این طرح جدید، بسته ای خریداری کنین، می تونین به مراجعه به این تاپیک :
http://modj.ir/forum/index.php/topic,25.0.html

یکی از برنامه ها رو انتخاب کنین. یک آی دی مجانی در یاهو باز کنین( این رو در حالی به بقیه بدین که تاکید کنین ممکنه به خاطر آنلاین شدن با اون در گوشی، خیلی از PM هاتون رو دریافت نکنین !) به افرادی که با اونها زیاد در ارتباط هستین هم بگین یک آی دی با همین هدف باز کنن !
حالا خیلی راحت همیشه در گوشیتون آنلاین باشین ! تقریبا هر 500~1000 کاراکتر نوشته ای که بفرستین، حدود 1 کیلوبایت ارسال و دریافت خواهید داشت (مقدار اون متغیر هست و به طول رشته ای که می فرستین وابسته هست، یعنی اگر یک جمله 1000 کاراکتری بفرستین با اینکه هر بار 1 کاراکتر بفرستین زمین تا آسمون متفات هست ! برای همین نمیشه عدد دقیقی گفت ) .
ایرادی که برای این روش میشه گرفت این هست که هزار ماشاالله خدمات طلایی هم ایرانسل هم همراه اول به وفور و نخواسته قطع میشن ! و در حالی که هزینه خدماتی معقول رو می پردازین در اکثر مناطق در صورتی که مدت طولانی از شبکه استفاده نکنین، اتوماتیک شمارو بیرون می ندازه ! برای رفع این اشکال هم می تونین با هم قرار بگذارین که :
اگر PMی فرستادم و جوابی نگرفتم، یک missed call می ندازم تا بفهمی DC شدی، عزیزم RELOG کن که می خوایم باز بترکونیم بریم فضا  :P :))

اما محاسن روش فوق :
1-اولا شما وقتی SMSی می فرستین، میره توو صف ارسال و معلوم نیست که کی برسه! ولی وقتی با این روش کار می کنین، متن شما به طور حتم همون لحظه در جا ارسال میشه
2-هزینه ای که باید بپردازین اووووووووووونقدر کم هست که به جای هر SMS که ارسال و دریافت میشه ( دیگه کمتر از 8 تومن با طرح رنگی که 3000 تومن دست کم براش دادین نداریم که ! یک ارسال با جوابش میشه 160ریال ! ) می تونین حدود 80 کیلوبایت که چیزی حدود 40 الی 80 هزار کاراکتر هست (با احتساب 160 کاراکتر برای هر SMS میشه معادل چیزی حدود 500 SMS )

تازه برای خود شیرینی می تونین کلی هم شکلک بفرستین  :P
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : چطور با 1000 تومن ، بیشترین استفاده رو از ایرانسل ب
« پاسخ #1 : ۱۲ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۲:۲۲ »
بسته 50 مگابایتی رو باز کردم، من حاضرم یک فایل 50 مگی رو بگذارم دانلود، اگر بعد از 1 ماه فایل دانلود شده بود، 4 برابر هذینه اش رو بپردازم !

نکته ای راجع به ایرانسل هست که فکر کنم نیاز هست یادآوری کنم . اون هم اینکه اگر شما به صورت آنلاین یا از خودپرداز ها شارژ رو دریافت کنین، مبلغ 3% اعتبار جایزه میگیرین ! و این یعنی 3% عوارضی که از اعتبار به عنوان مالیات کم میشه رو جبران می کنه ! و شارژ رو قیمت نامیش تهیه می کنین.
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

Tags: SMS MMS ارزان