نویسنده موضوع: روبات میسر یاب  (دفعات بازدید: 4166 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین atefeh

• کاربر
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
روبات میسر یاب
« : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۹:۲۳ »
سلام
دوستان پروژه من روبات مسیر یاب است..البته برای سه رنگ مختلف......می خواستم درباره این سنسور اطلاعات بدست بیاورم....

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : روبات میسر یاب
« پاسخ #1 : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۵:۰۶ »
سلام
متاسفانه سنسور های تشخیص رنگ با سرعت مناسبی رنگ رو بر نمیگردونن، یعنی بین زمانی که سنسور روی خط رنگی قرار میگیره تا وقتی که رنگ اون رو به میکرو بشناسونه زمانی وقفه میفته، این زمان میتونه باعث بشه رباط کلا خط رو رد کرده باشه و تشخیص اون رنگ فایده ای نداشته باشه.به عنوان مثال خروجی سنسوری که توو همین انجمن معرفی کردم به صورت فرکانس هست که خوندن فرکانس زمان بر هست .
اما اگر همون سنسور مادون قرمزی که برای رباط های معمولی روی سیاه و سفید بسته می شه رو بررسی کنین متوجه میشین ولتاژ خروجی اون روی رنگهای مختلف ، هر چند نزدیک به هم اما متفاوت هست و میشه ازش برای این منظور استفاده کرد
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین atefeh

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۲۷:۰۳ »
مهندس یعنی برای 3 رنگ میشه از همان سنسورهای مادون قرمز استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه بعضی ها می گن باید IC  شو بسازم؟؟؟!!!!!!!!!!!

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۵۳:۵۱ »
اولا به خاطر وجود همین مشکلات هنوز مسابقه ای رو ندیدم که بتونه به صورت رسمی از این رنگها استفاده کنه، به عنوان مثال اولیت دوره قرار بود خط سیاه در نقطه ای به 2 راهی ای برسه که یکیش سبز یکیش قرمزه و رباط مسیر سبز رو باید پیدا میکرد.
نشنیدم تیمی اون رو طی کرده باشه مگه شانسی !!!
می تونین لنت های رنگهای مختلف رو روی تکه ای کاغذ بچسبونین و ولتاژ خروجی فرستننده گیرنده رو روی اون ها چک کنین، میبینین عملا جواب میده
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین atefeh

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۸:۴۱ »
استاد به من گفته که باید سنسورش رو پیدا کنم؟؟؟

میشه کمکم کنی؟؟؟؟؟؟آخه اولین باره که می خوام بسازم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #5 : ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۱:۳۳:۳۲ »
لطفا در مورد سنسور مورد نظر استاد کاملتر سوال بپرسین اگر بدونم بتونم کمکی کنم

آفلاین atefeh

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۵:۵۲ »
ببین باید روباتی بسازم....که 3 رنگ مختلف دنبال کند....حالا باید از سنسور استفاده کنم.....استاد خواسته من پیدا کنم....

میشه شما ID  تون رو بدین من مستقیم و دقیق تر بتون بگم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۶:۱۴ »
متاسفانه سوال و جواب های اینچنینی رو فقط توو محیط انجمن پاسخ می دم تا بعدها به درد دیگران هم بخوره و مجبور نباشم برای همه به صورت خصوصی توو چت جواب بدم
در مورد سوال شما هم من هیج کدوم از سنسور های موجود رو مناسب این کار نمی دونم و برای همین نمیتونم چیزی رو پیشنهاد بدم
اما اگر مورد خاصی رو انتخاب کردین و کارکردش رو بلد باشم سعی می کنم کمکی کنم

Tags: