نویسنده موضوع: AUBTM-12  (دفعات بازدید: 18225 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
AUBTM-12
« : ۲۶ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۷:۱۹ »
امروز کمی وقت شد با این ماژول کار کنم.
برخلاف تصور قبلیم این واژول فقط امکان هندزفری بودن رو داره و استفاده کارامدی برای ورودی خروجی به صورت بلوتوث نمی تونه داشته باشه
handsfree اون خوب جواب داد و بعد از ارتباط با bluetooth آماده به کارگیری بود
از طریق پروت سریالی که روی اون هست می تونین دستورات ساده ای رو برای کنترل گوشی ای (کنترل در حد برقراری تماس یا برداشتن گوشی ! ) که با اون ارتباط برقرار کرده استفاده کنین.

فقط توجه کنین که اولا 3.3 ولت هست و دوما من برای پسووردی که وقت اتصال با سیستم اصلی می خواد، از طریق ارتباط سریال و ست کردن اون اقدام کردم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : AUBTM-12
« پاسخ #1 : ۲۶ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۸:۲۲:۲۹ »
دستورات AT COMMAND اون رو می تونین توو فایلی که ضمیمه کردم ببنین

Code                Definition Details
AT+INQ            Inquiry for mobile phones nearby Refer to 2.4.1
AT+CON           Connect to a mobile phone Refer to2.4.2
AT+DCON         Disconnect with a mobile phone Refer to 2.4.3
ATD                Dial  a number through the mobile phone Refer to 2.4.4
AT+CUP           Hang up a call Refer to 2.4.5
ATA               Answer a call Refer to 2.4.6
AT+NAME        Set Bluetooth name Refer to 2.4.7
AT+PIN           Set Bluetooth PIN code Refer to 2.4.8
+RING             Notify a incoming call Refer to 2.4.9

به عنوان مثال می تونین با ارسال
AT+PIN=1234
به این ماژول ، passkey مورد نیاز برای ارتباط با اون رو به 1234 تغییر بدین
یا بعد از ارتباط اون با گوشی، می تونین با ارسال
ATA0912....
شماره مورد نظر رو شماره گیری کنین !
« آخرين ويرايش: ۲۶ فروردین ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۷:۰۴ توسط Modj »
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین sajad

• کاربر
  • ارسال: 5
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۷:۰۹ »
سلام لطف میکنید حداقل سخت افزار لازمه برای تست این ماژول را بیان کنید
در ضمن این دستورات را باید با ارتباط سریال به ماژول بفرستیم؟
و آخر اینکه پایه هاس spiکه تو دیتاشیت هم تومده و نوشته برای پروگرم کردنشه برای چیه ؟
با تشکر

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۲:۰۴ »
سلام.سخت افزارش همون نقشه انتهای دیتاشیت اصلی هست
من با lm317 ولتاژ 3.3 ولت رو ایجاد کردم و به پایه های تغذیه زدم
با یک  MAX232  سریال کامپیوتر رو به سریال این وصل کردم به این شکل که پایه ارسال به این رو چون max232  5 ولت بود با یک تقسیم مقاومت تشکیل شده از 2.2k  و 3.3k  به این وصل کردم. پایه ارسال این رو مستقیم زدم به max232  و خوشبختانه خروجی 3.3 ولتی این اون رو درایو کرد

بله دستورات رو با پورت سریال بفرسین به این، که شامل at command های دیتاشیت ضمیمه شده هست

اصولا نوشته شده که SPI هم برای دستورات و هم پروگرم کردن هست اما متاسفانه من هیچ جا دستورات اون رو پیدا نکردم، چون این دستورات موجود رو هم از همین پورت سریال جواب گرفتم، دیگه یک بار هم روی SPI چک نکردم

اگر پورت سریال اون رو به میکروکنترلر وصل کنین ، شماره تماس گیرنده و ... رو روی اون می فرسته
اگر کاربردی که ازش می خواین رو بگین سعی می کنم بیشتر راهنمایی کنم. اما فعلا این رو بگم که فقط به درد این می خوره توو ماشین برای جلوگیری از تصادف به محض اینکه گوشی شما به محوطه برد این ماژول رسید، کنترل گوشی رو این به دست بگیره ! همین
« آخرين ويرايش: ۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۰:۴۳:۲۴ توسط Modj »

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #4 : ۹ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۰:۵۴:۳۲ »
به عبارتی مداری مثل این بستم، 2 عدد بلندگو برای گوش دادن به صدای آهنگ خروجی گوشیم و پورت سریالی که به PC وصل بود و وقتی گوشی رخدادی داشت، روی PC ارسالی می شد، مثلا اگر زنگ می خورد، شماره تماس گیرنده رو به صورت سریال می فرستاد !

آفلاین sajad

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۱:۵۹:۱۲ »
با سلام وتشکر از اینکه جوابمو دادید

این ماژول را برای یک پروژه کنترلی میخواهم

و سوالی که الآن دارم اینه که pcbمخصوص میخواهد برای کار کردن اونو چکار کردین آیا با کانکتور وصل کردید ویا سیم و دیگه اینکه برای لرتباط باموبایل اول موبایل باید اونو پیداکنه یا اینکه خودش باید سرچ کنه و موبایلو پیدا کنه؟

و اینکه اسمش چیه و آیا عوض هم مسشه واینکه خود موبایل اتومات اطلاعاتو میفرسته چون که گفتین به محض زنگ خوردن گوشی شماره تماس گیرنده را میفرسته رو ماژول؟

با تشکر

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #6 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۰۴:۳۹ »
من با سیم های رشته ای موجود توو بازار به پایه های اون سیم وصل کردم و بردم به مدار ( فردا اگر فرصت شد عکسش رو می گدارم )

راستش این به درد کنترل خاصی نمی خوره، یعنی می خواین با اون وسیله ای رو کنترل کنین ؟ یا اینکه خود گوشی موبایل رو ؟ اگر بیشتر توضیح بدین می تونم راهنمایی کنم که اگر کار اول باشه از چی استفاده کنین

بله، وقتی گوشی موبایل زنگ می خوره، روی پورت سریال این ماژول شماره تماس گیرنده ظاهر می شه. در حقیقت این همون هندزفری ای هست که شما می خرین و تووی گوش مثلا شماره تماس گیرنده رو میگه ! گوشی موبایل اتوماتیک وقتی زنگ خورد روی این شماره رو می فرسته

آفلاین sajad

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۲۲:۱۲ »
کار من یک ارتباط دو طرفه یا یک طرفه هست که لازمه صدا و فایل های متنی رو انتقال بده با بلوتوث البته هیچ اصراری روی این ماژول نیست و حتی اگر ماژول های دیگری در دست هست لطفاً بفرمایید.
ولی در نهایت فکر میکنم که بتوان به جای شماره تلفن فایل دلخواهمان را با یک پروتکل بندی منتقل کرد.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #8 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۲۷:۰۴ »
دلیل تاکید من برای اینکه بگین دقیقا چه کاری میخواین همین بود که بگم :
این ماژول به درد اون کار نمی خوره
من دقیقا کاری که می خواین رو انجام دادم، این ماژول فقط همون هنزفری ای هست که می تونین بخرین ! هیچ کار دیگه ای نمی کنه  !
رباطی باهاش ساختم که بوسیله گوشی موبایل کنترل می شه. به زودی آموزش کاملش رو اینجا می گذارم.

توجه کنین که نه با این ماؤل، با یک ماژول دیگه

روش دوم این هست که pocket PC ای پیدا کنین که USB موجود روی اون بتونه به صورت مستر هم عمل کنه. اون وقت آی سی ft232  می تونه روی اون هم پورت سریال نصب کنه !

آفلاین sajad

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۳۴:۴۵ »
شما برای کنترل ربات از چی استفاده کردید؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #10 : ۱۰ خرداد ۱۳۸۸ - ۰۲:۳۸:۲۲ »
2روز آینده آموزش کاملش رو می گذارم
اول تصمیم داشتم فقط توو VIP بگذازم، اما توو یکی از انجمن ها خواستن که عمومیش کنم
الان روو پروژه ای کار می کنم که نمی رسم این رو کامل بگذارم. نمی خوام توضیحات ناقص باشه

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #11 : ۲۷ خرداد ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۹:۴۱ »
فعلا سرم اونقدر شلوغ شد که نتونستم بنویسم، نظر به اینکه نزدیک انتهای ترم هم بود و احساس کردم این مورد برای پروژه درسی نیاز میشه، فعلا دست نگه داشتم تا جای انجام پروژه داتشجویی ، کار رو مفید انجام بدم !
در مورد 2 ماژول AUBTM 20 و یکی دیگه که شماره درست و حسابی نداره بعدا توضیحات کاملی رو می نویسم. هنوز توو بازار AUBTM 20 رو پیدا نکردم.

آفلاین sajad

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #12 : ۴ تیر ۱۳۸۸ - ۱۵:۵۵:۰۷ »
سلام و خسته نباشيد.
چند سوال تكراري راجع به اين ما‍‍ژول دوباره دارم.
1) باود ريت ارتباط را در كامپيوتر روي چند بگزارم؟
2) از كجا گوشي مورد نظر را پيدا كنم؟
3) اسم اون آي سي كه باش ميشد ربات رو كنترل كرد چيه؟
با تشكر و قدرداني از لطف شما

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #13 : ۴ تیر ۱۳۸۸ - ۱۶:۴۲:۳۴ »
1- پیشفرض این ماژول ها 9600  بیت بدون پریتی هست.
2- وقتی این ماژول رو روشن می کنین، با بلوتوث گوشیتون دنبال بلوتوث های روشن بگردین، این رو پیدا می کنین. برای پسوورد وصل شدن 2 بلوتوث به هم، باید پسوورد رو از طریق ارتباط سریال ست کنین.
مثلا برای اینکه پسوورد 1234 باشه
AT+PIN=1234
3- هر ماژولی که روی اون پشتیبانی از پروتکل SPP رو نوشته باشه. مثلا aubtm 20 یا aubtm 21  و  aubtm 22  و سری های دیگه که من با اونها کار کردم و به زودی یک aubtm 22 رو هم برای تست این یکی سری ها که توو بازار زیاد پیدا میشن خواهم گرفت

آفلاین abouzar

• کاربر
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #14 : ۱۸ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۸:۲۶ »
برای اینکه بتونیم از پایه های ورودی خروجی این ماژولها استفاده کنیم باید چیکار کنیم؟در ضمن برد این ماژولها چقدر است من بیشتز از 1متر جواب نگرفتم

Tags: