نویسنده موضوع: nokia 6100 LCD  (دفعات بازدید: 6465 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
nokia 6100 LCD
« : ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۱:۱۵ »
خوب اولین تلاشم برای استفاده از LCD این گوشی به شکست انجامید !
متاسفانه ظاهرا 2 نسخه از lcd این گوشی توو بازار موجود هست که مدلی که من تهیه کردم با کدی که خواستم امتحان کنم متفاوت بود
  • Green PCB: Epson S1D15G10 Chipset
  • Orange/Brown PCB: Philips PCF8833 Chipset
ظاهرا مدل PCF8833  خیلی روتین هست و من حتی توو خود bascom هم پشتیبانی مستقیم از اون دیدم !
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : nokia 6100 LCD
« پاسخ #1 : ۳۱ فروردین ۱۳۸۸ - ۲۰:۰۹:۳۶ »
نمونه از لحیمی که مجبور شدم به خاطر نبودم کانکتورش، انجام بدم ! دلیل بیشتری برای اینکه کار نکردنش برام ناراحت کننده تر باشه
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۹:۱۴ »
امروز فرصت کردم دنبال LCD با برد قهوه ای این گوشی بگردم و پیدا کنم.
راه اندازی اون خیلی ساده بود و خود bascom اون رو مستقیما درایو می کنه.
به زودی گزارشی از اون رو توو بخش دیجیتال انجمن میگذارم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۱۰:۴۵ »
امروز واقعا از خودم نا امید شدم  :P
یک سر کوچیک به help بیسکام زدم و دیدم این کامپایلر هر 2 مدل برد سیز و نارنجی قهوه ای رو پشتیبانی می کنه !
به راحتی این یکی LCD رو هم راه انداختم ! فقط با تغییر لایبراری ای که باید لود می شد !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ارسال: 34
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۴۹:۰۸ »

سلام !

مهندس یه سری از LCD های این 6100 ها پشت خودوشون پایه دارند واسه لحیم کردن سیم ( فکر کنم بالشتک بهشون میگند)

از این مدل تهیه کنید براحتی با بسکام راه اندازی میشه ( همون کتابخونه 8833 ) !

اونی که من تهیه کرده بودم پشتش 12 پایه واسه لحیم کردن داشت که دو تای آخری NC بود (بدون کانکشن)
« آخرين ويرايش: ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۱:۲۶ توسط aie_saber »

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #5 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۱:۴۹ »
جایی که هستم از اونها پیدا نمیشد، چند ماه پیش بالاخره تهران پیدا کردم، اون مقاله که توو اینترنت پیدا کرده بودم 11 پینی بود که یکیش NC بود، اما منم همین 12 تایی رو پیدا کردم ! به فروشنده گفتم هر چند تا دیگه از اینها بتونی پیدا کنی می خوام  ;D  ولی متاسفانه بین 30-40 تا فقط همون 1 دونه بود که روی مسیرش حای مس هم داشت  :))

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۸:۵۹:۲۳ »

من از تبریز پاساژ شریعتی از یه تعمیر کار موبایل پیدا کرده بودم اونم 4 تومن ! یه دونه هم ELT240320ATP بهش سفارش دادم !

وقتی گفتم واسه موبایل نمیخوام کلی حال کردم کلی هم تحویل گرفت  ;D

راستی من یه دونه هم پیدا کرده بودم از همین آقا که 11 پایه بود ، نو هم بود ولی کار نکرد ، اما این 12 تایی با اینکه دست دو بود لحیم هم داشت ولی به خوبی کار کرد !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۳:۲۲ »
پست اول این تاپیک رو مطالعه کنین متوجه دلیلش میشین، اینها 2 مدل چیپ برای درایو دارن، کافیه خط :
$lib "lcd-pcf8833.lbx"                                      'special color display support
رو توو برنامه با :
$lib "LCD-EPSON.lbx"                                      'special color display support
جایگزین کنین ! به همین راحتی  ;D

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۵:۵۶ »
میدونم ! ولی مدل اپسون داری PCB سبز رنگ هستش ولی این 11 پینی که من گفتم همون PCB نارنجی/قهوه ای مدل فیلیپس رو داره ولی کار نکرد !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۸:۰۸ »
راستی یه سوال خارج از موضوع تاپیک !

این سیم لاکی هایی که تو پست اول تو عکس هستش چه نمره ای هستش ؟ براحتی توسط هویه سرش لخت میشه ؟!

احیاناً سیم لاکی یوک تلوزیون نیستش ؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #10 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۳:۲۷ »
موضوع ضخامت سیم لاکی نیست، توو ایران سیم هایی که پیدا میشه اصطلاحا 2 لاکه می گن، یعنی 2 بار لاک دادن و شعله فندک هم زیاد اثر نمی گذاره ! باید با تیغ تراشید ! مهم اینه که سیم لاکی تک لاکه پیدا کنین، چون توو ایران بیشتر برای ترانس جریان بالا اینها رو میگیرن و ترانس داغ می کنه، نباید لاک ذوب بشه، اون سیم ها میاد، ولی مثلا اکثر همون یوک ها که گفتین(ولتاژ بالاست و زیاد داغ نمی کنن ) ، سیم تک لاکه دارن، من یک قرقره سیم تک لاکه پیدا کردم.
من فیبر هام رو روی فیبر سوراخدار و با همین سیم های لاکی که فقط زیر لحیم پایه ها لخت می شن می ساختم ! عمر زیادی دارن  ;D  یعنی لااقل هنوز هیچ کدوم از مدارهایی که بعضی ها بالای 15 سال سن دارن خراب نشدن که بتونم بگم عمر این روش بستن مدار چقدر می تونه باشه !

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۰:۴۰ »
ممنون ! اینو نمی دونستم !

راستی این سیم پیچ ها یا فروشنده های سیم لاکی خودشون میدونند سیم تک لاکه وجود داره ؟
یعنی بهشون بگیم سیم تک لاکه می خوام می دهند ؟
( نمره سیمی که خریدید چیه ؟!)

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #12 : ۱۷ مهر ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۰:۴۵ »
فقط کافیه بگین سیم لاکی ای بدن که با هویه لاکش ذوب بشه ! نمره اش مهم نیست، بستگی داره به اینکه چفدر می خواین جریان رد کنین ! اینی که باهاش مدار 6100 رو زدم، 0.1mm هست، اما اونی که باهاش کار می کنم 0.3mm  هست ! فقط تاکید کنین مدلی می خواین که با هویه لاکش بره ! همین . حالا هر سایزی داشت

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #13 : ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۱:۴۶ »
ممنون ، فردا یه سری به خاقانی یا چهل ستون میزنم ببینم چیزی دارند یا نه !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #14 : ۱۷ آبان ۱۳۸۸ - ۰۰:۰۵:۲۶ »
برای اینکه مباحث مربوط به این LCD تکمیل بشه، این PDF رو که مدتهاست دارم اینجا ضمیمه می کنم.
http://rapidshare.com/files/303766781/Nokia_6100_LCD_Display_Driver.rar

Tags: