نویسنده موضوع: پروژه های شروع شده در بخش VIP  (دفعات بازدید: 5467 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
پروژه های شروع شده در بخش VIP
« : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۱۷:۴۵ »
خوب توو این لحظه که دارم این تاپیک رو شروع می کنم هنوز کسی توو انجمن نیست که حالا بخوام از بین اونها افرادی رو برای بخش VIP انتخاب کرده باشم
اما در کل توو انتخاب این افراد دقت زیادی خواهم کرد. بیشتر منظور من از اینهمه خرج شخصی ای که انجام دادم تمرکز روی بخش VIP هست، جایی که آرزومه بتونم افراد واقعا متخصص رو اونجا دور هم جمع کنم تا از تجربه های اوها استفاده کنم و اگر تونستم کمکی کنم
فعلا بعضی پروژه های شخصیم که دارم رووش کار می کنم اما برای عمومی کردن اونها تصمیمی نگرفتم رو اونجا می گذارم تا هم به نوعی اطلاعات اونها برای خودم محفوظ بشه و هر جا خواستم بتونم بهشون دسترسی داشته باشم، و هم اینکه انگیزه ای ایجاد کنم برای دسترسی به بخش VIP
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : پروژه های شروع شده در بخش VIP
« پاسخ #1 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۲:۰۱ »
خوب تا این لحظه تونستم نقشه ها رو کامل از GOOGLE EARTH دانلود کنم .
تصویر حاصل رو کد بندی خاصی کردم که با کپی کردن اون توو MMC می تونم توو میکرو این تصویر خیلی بزرگ رو به نحوی که می خوام خیلی خیلی سریع LOAD کنم و روی LCD  رنگی نمایش بدم
خروجی GPS ها رو می تونم بخونم و روی میکرو نمایش بدم که مدار اون رو به زوری در اختیار عموم خواهم گذاشت
مجموع اینها رو می خوام توو کی مدار کوچیک به صورت دستگاه GPS حاوی نقشه های تمام شهرهای موجود در ایران آماده کنم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۵:۳۰ »
سینگال قلب برام جالب بود، چون کارهای زیادی توو مهندسی پزشکی می شه انجام داد، برای شروع پروژه های توو این زمینه، با دستگاه ECG شروع کردم، الان می تونم سیگنا قلب خودم رو تقویت کنم و روی اسیلوسکوپ ببینم
توو این لحظه مقداری با حذف نویز ها مشکل دارم که به جای مدار آنالوگ، اکثر جاها پیشنهاد دادن فیلتر دیجیتالی بگذارم تا اصل سیگنا آسیبی نبینه
این هست که احتمالا با DsPIC ها  و روی 30f4011 یا 30f4013 کار رو شروع کنم
LCD های رنگی موجود توو بازار مخصوصا مال گوشی های موبایل رو راه اندازی کردم، برنامه ام ساخت این دستگاه به صورت کاملا جیبی هست
شاید توو محیطی مثل بیمارستان که بسته هست بتونم نویز رو توو محیط کم کنم، اما هدف جیبی بودن این مدار و کار کردن اون توو تمام محیط ها هست

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۸:۳۸ »
ساعت جیبی کاملی که چند سالی هست روی اون کار می کنم، یکی از برنامه هامه
LCD گوشی موبایل NOKIA 3310 یک ال سی دی کم مصرف و کوچیک هست که می تونم ازش استفاده های زیادی بکنم
الان روی ATMEGA128  و این LCD پیشرفتهای خوبی داشتم، دارم سعی می کنم یک دستگاه کامل با تقویم شمسی و ساعت کامل و قرار ملاقات و مالتی متر و oscilloscope  و ... هر چی که بتونم حتی تا گیم و سرگرمی بسازم
خیلی از مدارهاش رو به صورت تکی آماده کردم، خیلی ها سر راست هستن و مطمئنا چیز اضافی ای نمی خوان
فقط مونده یک پارچه کردن اونها که کار آسونی نیست

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #4 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۱:۱۹ »
حدود 8 سال پیش بود که تونستم مستقیم از کارت صوتی بایتها رو بخونم و یا روی اون برای تولید صدا بنویسم
بعد با اضافه کردن تبدیل فوریه و در آوردن طیف های صدا، روی تبدیل صدا به متن و متن به صدا یا همون speach to text  و text to speach  کار کنم
نتیجه هایی بدست آوردم که هم کامله هم ناقص !
شاید مشکل اصلیم این بود که به صورت پروژه جدی رووش کار نکردم، اما تصمیم دارم الان توو بخش VIP اون رو جدا کامل کنم

یکی از دلایلی که من رو مقداری سست کرد این بود که کارهایی توو این زمینه انجام شده و نمونه برنامه هایی ارائه شدن، ولی هنوز هیچ کدوم رو کامل ندیدم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #5 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۳۳:۱۹ »
یکی از کارهایی که خیلی رووش کار کردم بحث موقعیت یابی یک سیستم متحرک هست، کاربرد عامش هم توو رباط ها و مکان یابی اونهاست.
مباحث زیادی هست که بیشتر هدفم از گذاشتن اونها توو بخش، پرونده سازیشون برای خودم هست
روشهاش زیاد و متنوع هست که اگر خواستم، شاید اونها رو برای استفاده عموم هم گذاشتم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #6 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۰:۳۰ »
سوای کارهایی که روی پردازش تصویر انجام دادم، تحقیقات زیادی هم در زمینه دریافت مستقیم سیگنال کامپوزیت و کار روی اون انجام دادم !
کارهایی در حد خوندن تصویر سیاه و سفید رزولوشن پایین به صورت مستقیم توسط خود میکرو از دوربین و ....

در کنار اونها برنامه های کامپیوتری زیادی برای ایجاد تصویر و تغییرات ... انجام دادم ! ساخت ویدیو مثلا توو خروجی برنامه 3 بعدی سازی که نوشتم، ساخت ویدیو برای موارد آموزشی با گرفتن فریم فریم تصویر از دسکتاپ و ... همینطور کار روی فیلمها، انداختن مستقیم زیر نویس رو فیلم و نوشتن پلیر و کدک برای حتی ساخت خود ضبط کننده فیلم و ...

فکر کنم مجموع کارهایی که کردم به اندازه شرکتهای بزرگ باشه !!!!!!!!!!!!!!  :P :))

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۴:۳۵ »
یک سری کارهای جالب در زمینه گیم و گیم نویسی انجام دادم. سوای موارد زیادی که برای استفاده عموم توو بخش های عمومی انجمن می گذارم، احتمالا نوشتن یکی 2 گیم تحت شبکه جالب رو توو بخش VIP ادامه بدم.
تا امروز مشکل اصلیم برای نوشتن گیم اولا طارحی های  بعدی اجسام بود که الان آبجکت های خوبی دستم رسیده دوما ایده بود که خوشبختانه یکی 2 تا رو الان دارم

هدف اصلیم از کار روی این بحث، ساخت شبیه ساز های  صنعتی بود که نتایج خوبی رو بدست آوردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #8 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۵:۳۷ »
در مورد OCR ها و تبدیل نوشته به متن کارهایی کردم، دست نوشته های فارسی به خاطر متصل بودن به هم خیلی سخت هستن، فعلا برای نوشته های کتابی کامل جواب گرفتم، امیدوارم بتونم برای دست نوشته ها هم جواب بگیرم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #9 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۴۸:۳۳ »
در فکر ایجاد بخشی هم توو VIP برای کل ورودی خروجی ها از PC هستم !
موارد زیادی رو تجربه کردم که آموزش هاش رو به مرور می گذارم و بعد ازمدتی عمومی ش میکنم
مواردی مثل طراحی های کارتهای IO  و استفاده از تمام پروت ها برای ورودی خروجی که مخصوصا الان USB داره کاربرد زیادی پیدا می کنه
راجع به برنامه نویسی هاشون بحث خواهم کرد واینکه چطور بتونیم سریعتر استفاده کنیم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #10 : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۲:۰۵ »
رباطهایی هستن که به عنوان پروژه روی اونها کار رو شروع کردم، اکثر اونها رو برای عموم توو بخش های عمومی می گذارم، اما یک سریشون برام خیلی جالب از آب در اومدن
چیزی که الان آماده کردم و استفاده می کنم رباطی هست که با گوشی موبایل (فعلا هر مدلی که symbian یا windows mobile باشه اما سعی دارم برنامه رو به جاوا تبدیل کنم چون JAVA عام تر هست ) کنترل می شه ! کلا برای دزدگیر و کنترل سایر وسایل کاربر داره و می تونم کل سیستم های مورد نیاز یک شخص از دزدگیر تا باز کننده در ها و چراغ ها و ... رو بیارم توو گوشی موبایلش !

Tags: