نویسنده موضوع: AUBTM 20 AUBTM 22  (دفعات بازدید: 81157 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1147
    • ديدن مشخصات
    • موج
AUBTM 20 AUBTM 22
« : ۱۵ مرداد ۱۳۸۸ - ۲۳:۰۳:۵۴ »
به مرور در مورد این 2 ماژول می نویسم، فعلا برای اونهایی که می خوان کار با این ماژول ها رو شروع کنن یکی 2 نکته که لازم هست رو می گم
یکی اینکه کد پیشفرض اتصال به این ماژول ، 8888 هست. یکی هم At command های مربوط به اینهاست، البته این at command ها رو بخش پشتیبانی austartech توو جواب ایمیلم برای aubtm-22 فرستادن و نمی دونم چند تاشون ممکنه توو aubtm-20 کار نکنن
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Egit

• کاربر
  • ارسال: 9
    • ديدن مشخصات
پاسخ : AUBTM 20 AUBTM 22
« پاسخ #1 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۰۵:۰۰ »
سلام
ببخشید میخواستم بدونم چطور میشه از این ماژولها استفاده کرد؟من روی یه کارکیت میخوام کار کنم.آیا این ماژول به درد من میخوره یا نه؟
منتظر توضیحات شما در مورد این ماژولها هستیم.با تشکر
« آخرين ويرايش: ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۰۶:۴۲ توسط Egit »

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #2 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۲۶:۳۶ »
سلام
برای انتقال صدا ها و شماره ها از گوشی به بلندگو ها می خواین یا هدف کنترلی دارین ؟
برای اون منظور اول باید AUBTM21  یا AUBTM 12 استفاده کنین که A2DP اینها دارن ! این ماژول SPP داره فقط و به درد اون کار نمی خوره
هدف رو واضحتر بگین سعی می کنم کمک کنم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Egit

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۳۷:۲۱ »
بله میخوام صداها رو رو بلند گو پخش بکنم و همچنین شماره ها رو با AVR بخونم با فون بوکم چک کنم ;D
البته بخاطر A2DP هم اگه بشه mp3 از گوشیم بفرستم

آفلاین Egit

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۱:۵۲ »
میخواستم در صورت امکان در مورد نحوه ی نصبش و مدار لازم بهم کمک کنید

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #5 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۲:۲۴ »
AUBTM 12 هم برای این کار کافیه، من با اون اینکار رو کردم
فقط یک تغذیه 3.3 ولت میدین ، پایه های tx rx داره. می تونین اول به سریال کامپیوتر وصل کنین تا ببینین چه اتفاقات ساده ای میفته !
مثلا وقت زنگ خوردن ، شمار ه رو روی سریال می فرسته.

من برای راحتی کار FT232 رو روی حالت 3.3 ولتیش را انداختم.

آفلاین Egit

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۴۷:۳۹ »
خیلی ممنون.
اگر ممکنه مداری رو که بستین بصورت عکس یا هر جور که راحتین برام بذارین.
(ببخشید من خیلی پیاده ام چون رشته ام الکترونیک نبوده)

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #7 : ۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۲:۲۷ »

آفلاین Egit

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : ۳ شهریور ۱۳۸۸ - ۰۰:۰۰:۴۱ »
lمرسی از لطف تون

آفلاین arst4

• کاربر
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
AUBTM 20 AUBTM 22
« پاسخ #9 : ۵ شهریور ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۸:۰۶ »
من يکی از اين ماژولها خريدم. نميدونم  AUBTM 20  و ياAUBTM 22 . چه جوری ميشه فهميد.
من ميخوام با اين ماژول ديتابه يه بلوتوث تجاری (مثل بلوتوث labtop) بفرستم. ميشه توضيحات بيشتری در اين مورد بدين. پيشاپيش ممنون.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #10 : ۵ شهریور ۱۳۸۸ - ۰۰:۲۱:۲۳ »
توو دیتا شیت AUBTM 20 عکسش هست، توو طرف آنتن AUBTM 22 یک آی سی اضافه شده. با مقایسه اون عکس می تونین بفهمین کدوم رو دارین

شرمنده متوجه سوال دومتون نشدم ، سیستمی دارین که میکرو اینها داره و جای دی گه هست و می خوان از طریق این ماژول ، به BT یک کامپیوتر اطلاعات رو بفرستین ؟

آفلاین arst4

• کاربر
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : ۵ شهریور ۱۳۸۸ - ۲۲:۴۸:۴۹ »
درست منظورم من رو فهمیدین. من یک مدار دارم که در صورت ایجاد یک شرایط خاص باید بتونه یک پیغام رو برای کامپیوتر یا موبایل بفرسته. این مدار من یک میکرو Avr داره. حالا سوالات من اینه؟
1-خروجی avr  را برای فرستادن at commad به کدوم یک از پایه های ماژول وصل کنم؟ (فکر کنم باید به Rx و Tx پورت UART وصل بشه!!!)
2- برای فرستادن یک دستور مثل <cr> <lf> AT? <lf><cr>  باید دقیقا چه چیزی رو در خروجی avr قرار بدم؟؟
3-برای فرستادن یک پیغام مثل out of work باید از at command مخصوصی استفاده بشه؟ اگه آره چه دستوری و اگه نه چه جوری میشه این کا ر را کرد؟
4-برای فرستادن یک پیام باید حتما  اول بلوتوث ها را pair  و connect کرد یا نه؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #12 : ۶ شهریور ۱۳۸۸ - ۰۰:۱۱:۵۰ »
شما به هیچ کدوم از اینها نیازی ندارین !
یک ولتاژ 3.3 ولت به AUBTM22 وصل کنین، پایه های Tx و Rx اون رو به میکرو کنترل خودتون وصل کنین.
نرم افزاری مثل bluesoleil معروف رو توو PC نصب کنین و دنبال ماژول های روشن بلوتوث بگردین، با پیدا کردن این ماژول ، به صورت اتوماتیک تووی PC شما یک پورت سریال نصب میشه !
این پورت سریال رو مثل یک پورت سریال معمولی باز کنین و با اون تبادل اطلاعات داشته باشین، اتفاقی که میفته این هست که انگار شما میکرو کنترلرتون رو با MAX232  به com port کامپیوتر وصل کریدن !
همین !

آفلاین Egit

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #13 : ۷ شهریور ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۸:۲۰ »
سلام
من یه AUBTM21 خریدم  چند تا مشکل دارم:
1-جهت پینها از کجاست یعنی پین یکش از کدوم طرفه؟
2-برای 3.3 ولت با lm317 از چه مقاومتهایی باید استفاده کنم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #14 : ۷ شهریور ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۷:۵۵ »
اگر روال دیتاشیت های این شرگت رو ثابت در نظر بگیریم، اصولا پایه 1 اونی هست که توو عکس ضمیمه گذاشتم. اما شرکتشون به ایمیل ها سریع جواب میده، اگر شک دارین بهتر هست ازشون بپرسین

ر مورد LM317  هم بهتر هست که یکی از مقاومت ها رو متغیر بزارین، دقت مقاومت های موجود  زیاد نیست ! اینه که یک بار تنظیم این مجموعه با واتمتر، دقیقتر می تونه باشه و کم زحمت تر !