نویسنده موضوع: حاشیه سود  (دفعات بازدید: 1203 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین shabgard

• کاربر
  • ارسال: 100
    • ديدن مشخصات
حاشیه سود
« : ۶ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۱:۲۸ »
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به خیل عظیم مهندسان طرفدار فروم  ;D ;D ;D
بحثی که در تولید همیشه مطرح هست، تعیین میزان حاشیه سود است تا قیمت محصول خروجی تعیین شود.

برای کارهای خاص و نمونه سازی که بحث مدونی نمی شه مطرح کرد، اما برای تولید تیراژ معمولا حاشیه سود 20 درصد انتخاب می کنند.

یعنی هزینه های تولید + 20 درصد = قیمت محصول خروجی

اما گاهی استثنائات عجیبی هم دیده می شود. مثلا حاشیه سود آردینوهای اورجینال، چیزی بالای 100 درصد هست. با اینکه تیراژ خیلی بالایی هم دارد.

چطور می توان به محصولی پر تیراژ و تولید پایدار با حاشیه سود بیش از 20 30 درصد رسید ؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : حاشیه سود
« پاسخ #1 : ۶ دی ۱۳۹۳ - ۲۳:۵۷:۵۵ »
منم به همون ها که سلام کردین سلام می کنم :D !!!!
راستش نظر شخصی من این هست که اصل این سود دهی ، به شانس بر می گرده . اینکه ابن همه برد مثل آردوینو اومده ولی فقط اون به این موفقیت رسید .

ولی خوب دلیل مهم دیگه ای هم در کارها برای سود دهی هست .اون هم سست نشدن و ول نکردن کار و محکم ادامه دادن اون هست . هیچ کاری اولش سود نداره ، همین آردینو به طور حتم روز های اول این سود دهی رو نداشت، اما چندین سال مبتکران این پروژه اپن سورس با پشتکار اون رو ادامه دادن و الان باعث شدن این سوددهی حتی وقتی هست که تمام مشخصات سیستم مجانی ارایه شده و اونها فقط برای راحتی کار ، کپی ای از دستگاه رو می فروشن بدست بیاد .
خیلی برد های دیگه هست، برد های بر اساس arm  و اینها ، اما بقیه برد ها یا پروژه هاشون ول شده یا تا آرم جدیدی اومده، سریعا کوچ کردم به اون سمت و باعث سر درگمی خریدار شدن . ولی arduino این طور نبود ، کلا اصلش از 2 هسته بر اساس atmega328  و Atmega256  تشکیل شده و همین باعث شده هر چی آموزش و لایبراری و ... وجود داره ، سالهای ساله که به راحتی روی اونها کار کنه .

شاید بزرگترین مشکل ما برقی ها همین هست . خیلی سریع از این شاخه می پریم به شاخه دیگه . یک نگاه آماری به بازر برق اصلی ایرن ( خیابون جمهوری حوالی تقاطغ با پل حافظ ) بندازین ، میبینین توو این مثلا 5 سال گذشته ، چند نفر بودند که محکم کارشون رو حفظ کردن ؟
انگشت شمار مغازه ای هست که اون اوایل از کار و سود اولیه کم دلسرد نشده ، مثلا جوان الکترونیک و جهان کیت و آرا و پایا و ... میبینین که اونها واقعا موفق شدند . اما بقیه چی !؟ مغازه رو عوض کردن و کلا شغل جدیدی شروع کردند و هنوز می نالند !
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین shabgard

• کاربر
  • ارسال: 100
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ۷ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۱:۴۶ »
سلام مهندس عزیز
رسپری پای 20 دلار تا 35 دلاری بازار آرم قفل کرده
و عملا دیگه نمی شه روی بردهای آرم کار کرد

الان برای تولید پرسود و مداوم چه ایده ای می دهید ؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #3 : ۸ دی ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۰:۱۹ »
نظر شخصیم :
یک دستگاه خیلی ارزون که به تعداد بالا بهش نیاز هست .
مثلا مدار کنترل کولز یا گاز یا یخچال . یا مثلا چراغ چشمک زن ترمز ماشین ! یا چیز ها ساده مثل اینها که هزینه هر کدوم خیلی پایین هست و نیاز بازار بالا
اونطور که دیدم بقیه کارها به عنصر شانس ، نیاز بیشتری داره
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

Tags: