نویسنده موضوع: ATxMEGA  (دفعات بازدید: 16614 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : ATxMEGA
« پاسخ #15 : ۱۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۴:۲۲ »
نظر به اینکه اکثر کامپایلر ها شروع به پشتیبانی از این میکروکنترلر ها (حداقل در حد امکانات اصلی اضافه شده شامل AD DA و ... ) کردن، پروگرمر اینها رو به قیمت 75 تومن خریداری کردم.
تعدادی هم xmega16 و 32 مدل A4  و 128A1 رو تهیه کردم تا بتونم به مرور از میکروهای سری مگا به این ایکس مگا ها بیام
با در نظر گرفتن تفاوت قیمتی و امکاناتی که دارن، به نظر به صرفه هستن ( البته شاید هنوز هم بستن پروژه ها با مگا8 هزار تومنی قیمت رو شدیدا پایین بیاه، اما در کل برای پروژه های نیمه صنعتی اینها حرف ندارن ! )

PCB نمونه Atxmega16a4  و atxemag32a4 رو تهیه کردم که سعی می کنم اونها رو هم اینجا ضمیمه کنم. پروژه های ساده ای رو هم از دیروز با اینها شروع کردم ( در حد خوندن مبدل آنالوگ به دیجیتالی 12 بیتی و نمایش مقدارش و چیز های ساده دیگه در این سطح ) که به مرور اونها رو هم اینجا ضمیمه می کنم.

مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #16 : ۱۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۵۱:۱۵ »
اگر دنبال pin out پروگرمر mkII برای Atxmega ها هستین، تصویر زیررو ضمیمه می کنم:
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #17 : ۱۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۵۵:۲۹ »
pinout میکروکنترلر های atxmega16a4 و atxmega32a4 موجود توو بازار ایران :

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #18 : ۱۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۰:۰۶:۴۹ »
تصویر زیر ، pcb  نمونه ای هست که برای Atxmega32a4 زدم.
محل پروگرامر و رگلاتور lm317 که برای 3.3v تنظیم کردم روی تصویر مشخص هست.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #19 : ۱۵ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۶:۰۳ »
توو این لحظه، codevision توو نسخه 2.04.06 پشتیبانی کاملی رو از اینها داره، ویزاردش هم اضافه شده. بیسکام 1.11.9.8 از Atxmega128a1 پشتیبانی می کنه، بقیه رو DAt فایلش رو نداره.محصولات mikroe اکثرا در حد لااقل اسم هم که شده از اینها گشتیبانی می کنن.
winavr و سایر اپن سورس ها که تابلو هست از وقتی که توسنتن کامل پشتیبانی می کنن.
توو یکی 2 کامپایلر دیگه هم دیدم که پشتیبانی از اینها هست !
فعلا تنها مشکل ساده قابل حلی که دارم این هست که اینها 1.8 تا 3.6 ولت هستن اما مثلا lcd ها 5 ولت ! البته حتی اتصال مستقیمش هم فکر نکنم ایرادی داشته باشه

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #20 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۴:۲۹ »
برای تهیه نسخه اصلی برنامه های bascom  و codevision با شرکتهای مربوطه تمایش گرفتم، با توضیح اینکه من در ایران هستم و یکی از دوستان توو خارج پرداخت رو برام انجام می ده، من توو ایران ازش استفاده می کنم.
اگر آی پی کاربری از ایران باشه، آیا پشتیبانی و اکانتش غیر فعال می شه ؟
mcselec تولید کننده بیسکام جواب داد ما فقط کاربرانی که اکانت غیر مجاز دارن رو خذف می کنیم. یعنی اگر قانونی تهیه کنین مشکلی نیست.
اما تولید کننده codevision که جواب ایمیل های من در سوال برای پشتیبانی از برنامه اشون رو تا امروز نداده بود، خیلی ساده توو 2 خط نوشت قوانین ما اجازه فروش به کشور شما رو نمی ده.

آفلاین aie_saber

• کاربر
  • ارسال: 34
  • ELECOM
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : ۲۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۵:۱۰ »
به نظر خودت چیکار کنیم ؟!

کدویژن رو بخریم ولی مواظب باشیم که لو نریم  ;D
« آخرين ويرايش: ۲۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۷:۰۱ توسط aie_saber »

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #22 : ۲۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۶:۴۱ »
راستش سبک پشتیبانی بیسکام، خیلی بهتر از کد ویژن هست !
من تمام خریدها ، آپدیتها و ... رو می تونم با VPSی که برای سرور گیمم توو کانادا دارم انجام بدم اما در کل از سبک برخورد اینها خوشم نیومد !
اینکه به سوال های پشتیبانیم هم که در مورد نسخه Free موجود توو سایت بود و مسائل ساده ای هم بود جواب ندادن ! بیشتر احساس کردم مسئولینش جزو اونهایی هستن که با ایرانی ها مشکل دارن !
بماند اینکه بیسکام سعی کرده با همون سبک ساده قدیم، همون دستورات ساده اینها رو پشتیبانی کنه، اما کد ویژن اونها رو به کلاسهای پیچیده تبدیل کرده !
در کل فکر کنم معقول تر هست تا نسخه بعدی هر کدوم از این برنامه ها صبرکنیم، احتمالا پشتیبانی رسمی و کامل توو اون نسخه ها باشه، از روی اونها راحتتر میشه تصمیم گرفت ( که حتی اگر آپدیت هم بسته شد، لااقل نسخه ای که کارمون رو راه بندازه داشته باشیم )

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #23 : ۲۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۸:۳۳:۰۸ »
جوای این پشت شما رو که دادم، رفتم ایمیلم رو چک کردم
برای یاد آوری تنها جوابی که توو جواب خریداری از طرف codevision داشتم رو عینا اینجا past می کنم :

Hello

I am sorry, but we are not allowed to sell to your country.

اما جوابی که mcselec برای بیسکام به من داد ، با حوصله تک تک سوال هام رو جدا کرده بود و جواب داده بود، نمی دونم چرا ولی حرکتهای اینچنینی و احترامی که برای مشتری می گذارن رو دوست دارم ! :

>سلام، میشه بگید برای اینکه همیشه نسخه به روز برنامه شما رو داشته باشم، چقدر باید پرداخت کنم ؟
the updates are free.

>من اکانتی ندارم، قصد دارم تمام آپدیت ها رو تهیه کنم، چیکار باید بکنم ؟
all you need is a legal bascom-avr license.

>همچنین می تونین بگید کی از تمام میکرو های سری ATxMEGA پشتیبانی می کنیئ ؟
when all xmega hardware is supported, i will support other xmega's. But you can copy the xmega128a1.dat file to a new dat file. the xmega is almost the same for all xmega chips.

>آیا شما فروشنده ای در ایران دارید که بتونم نسخه رو از اون تهیه کنم ؟
No, you need to :
- order in on line shop and pay with a bank transfer, or use western union, or ask a friend.

Best regards,

Mark Alberts

MCS Electronics
www.mcselec.com

همچنین چون من اول پرسیده بودم آیا کلا ایران رو پشتیبانی می کنین ؟  اون رو reply کرده بودم ، متن زیر رو مستقیم در ادامه جواب برام فرستاده بود :
============================================================================
Please reply only when an answer is expected or the solution does not work.
When you have a new question that is not related to this ticket, please
send a new email with a new subject. Do not use this topic for unrelated new
questions.

راستی سوال اول من از اینها که 5 دقیقه ای جواب دادن :
سلام، من از ایران هستم و پرداخت برای خرید محصول شما برام خیلی سخت هست، می خواستم بدونم اگر از طریق یکی از دوستانم در خارج از ایران پرداخت رو انجام بدم (هذینه ای اضافی برای خرید از من خواهد گرفت ) و محصول شما رو توو ایران استفاده کنم، آیا پشتیبانی و آپدیت هایم قطع میشن ؟ ( این همون سوال هست که از codevision هم پرسیده بودم )

Hi

We do not disable accounts of customers. We only disable accounts if we find out the version is illegal.

Best regards,

Mark Alberts

MCS Electronics
www.mcselec.com

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #24 : ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۹:۰۳ »
خوشبختانه TNM  هم توو نسخه جدید برنامه اش امکان پشتیبانی از این میکرو ها رو اضافه کرده ، منتهی هنوز فقط از سری A1 اونها پشتیبانی می کنه ولی با بخش پشتیبانی که تماس داشتم، گفتن به خاطر مشکلاتی که توو پروتکلش هست با اضافه کردن یک ماژول کوچیک انشالله کل این سری رو پشتیبانی میکنن
http://www.tnmelectronics.com

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #25 : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۶:۳۳ »
امروز متوجه شدم که TNM از تمام میکروکنترلر های این سری پشتیبانی رو شروع کرد، فقط با سخت افزار ساده ای که خود نرم افزار ارائه می کنه :

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #26 : ۸ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۳:۴۱:۴۴ »
فکر کنم این فیلم ها به حد کافی گویای قدرت این خانواده هستن ! :
ماشین حساب :
http://www.youtube.com/watch?v=-_qUtGO5H_4
پخش فیلم رنگی 320*240 ، 25 فریم در ثانیه :
http://www.youtube.com/watch?v=_RBuwNPYEZM
صدا :
http://www.youtube.com/watch?v=FxycO1UJMUE&feature=related

و خیلی موارد دیگه که می تونین همونجا ببینین !

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #27 : ۱۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۱:۵۹:۰۰ »
جوای این پشت شما رو که دادم، رفتم ایمیلم رو چک کردم
برای یاد آوری تنها جوابی که توو جواب خریداری از طرف codevision داشتم رو عینا اینجا past می کنم :

Hello

I am sorry, but we are not allowed to sell to your country.

اما جوابی که mcselec برای بیسکام به من داد ، با حوصله تک تک سوال هام رو جدا کرده بود و جواب داده بود، نمی دونم چرا ولی حرکتهای اینچنینی و احترامی که برای مشتری می گذارن رو دوست دارم ! :

>سلام، میشه بگید برای اینکه همیشه نسخه به روز برنامه شما رو داشته باشم، چقدر باید پرداخت کنم ؟
the updates are free.

>من اکانتی ندارم، قصد دارم تمام آپدیت ها رو تهیه کنم، چیکار باید بکنم ؟
all you need is a legal bascom-avr license.

>همچنین می تونین بگید کی از تمام میکرو های سری ATxMEGA پشتیبانی می کنیئ ؟
when all xmega hardware is supported, i will support other xmega's. But you can copy the xmega128a1.dat file to a new dat file. the xmega is almost the same for all xmega chips.

>آیا شما فروشنده ای در ایران دارید که بتونم نسخه رو از اون تهیه کنم ؟
No, you need to :
- order in on line shop and pay with a bank transfer, or use western union, or ask a friend.

Best regards,

Mark Alberts

MCS Electronics
www.mcselec.com

همچنین چون من اول پرسیده بودم آیا کلا ایران رو پشتیبانی می کنین ؟  اون رو reply کرده بودم ، متن زیر رو مستقیم در ادامه جواب برام فرستاده بود :
Please reply only when an answer is expected or the solution does not work.
When you have a new question that is not related to this ticket, please
send a new email with a new subject. Do not use this topic for unrelated new
questions.

راستی سوال اول من از اینها که 5 دقیقه ای جواب دادن :
سلام، من از ایران هستم و پرداخت برای خرید محصول شما برام خیلی سخت هست، می خواستم بدونم اگر از طریق یکی از دوستانم در خارج از ایران پرداخت رو انجام بدم (هذینه ای اضافی برای خرید از من خواهد گرفت ) و محصول شما رو توو ایران استفاده کنم، آیا پشتیبانی و آپدیت هایم قطع میشن ؟ ( این همون سوال هست که از codevision هم پرسیده بودم )

Hi

We do not disable accounts of customers. We only disable accounts if we find out the version is illegal.

Best regards,

Mark Alberts

MCS Electronics
www.mcselec.com

خوشبختانه امروز متوجه شدم سایت e m b e d . i r نمایندگی رسمی فروش بیسکام در ایران رو گرفته و حتی اسم این سایت توو بخش ریسلری به صورت رسمی درج شده

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #28 : ۱۲ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۹:۴۳ »
خبر خوش اینکه بالاخره محصولات mikroe هماز این سری میکروکنترلر ها پشتیبانی رو شروع کردن

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #29 : ۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۸:۵۴ »
خوشبختانه توو نسخه های جدید بیسکام نه تنها روز به روز پشتیبانی از این خانواده کاملتر میشه، بلکه نسخه xmega16a4 و xmega32a4  هم در کنار atxmega128a1 اضافه شده
آخرین نسخه موجود بیسکام تا تاریخ امروز 27 آبان 1389