نویسنده موضوع: اگوریتم های مختلف جداسازي كاراكترهاي پلاك  (دفعات بازدید: 2394 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین skyzare

• کاربر
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
با سلام .....

من یه سوال داشتم ممنون میشم دوستان کمک کن ...... :)

1 - الگوریتم  های مختلف برای جداسازی کاراکترهای پلاک خودرو چیه ؟؟؟ و یه توضیح خیلی  مختصر درباره الگوریتم .....و بهترین روش پیشنهادی شما ......

مثلا یکی اش الگوریتم Flood Fill هست ....میخواستم یه توضیح کلی هم از این بدونم ....

2 - ایا میشه از توابع موجود د رجعبه ابزار متلب هم استفاده کرد ؟؟؟یا باید کد نوشت ؟؟؟

3 -  و این که ایا جداسازی کاراکترهای پلاک همون عمل  segmentation هست ؟؟؟

در ضمن فرض بر این هست که تصویری صرفا باینری  از پلاک خودرو موجود هست .....

ببخشید من نمیدونم سوالات مربوط به پردازش تصویر رو باید توی کدام تالار بنویسم اخه اصلا تالاری براش ندیدم تو انجمن .....برای همین این جا میپرسم اگه جاش درست نیست بفرمایید باید کجا بنویسم .....

با تشکر
اللهم عجل لولیک الفرج

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : اگوریتم های مختلف جداسازي كاراكترهاي پلاك
« پاسخ #1 : ۳۱ تیر ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۱:۵۰ »
1- راستش هیچ وقت در اینمورد تحقیق به اون صورت که پی کارهای از قبل انجام شده بگردم نکردم. این هست که موارد موجود رو نمی دونم
2- کلا در کنار توابع موجود ، باید مقداری هم کد نویسی کرد، اما برای اینکه خیالتون راحت بشه، با توجه به زیاد پیچیده نبودن موضوع، من تا امروز در هیچ پروژه ای از مطلب استفاده نکردم ! بلکه با زبانهای برنامه نویسی موجود مستقیما کار رو خودم انجام دادم.

پستها رو به صورت تاپیکهاییو جدا کردم تا ظاهر بهتری پیدا کنن
اما اینکه اگر من بخوام این عمل رو انجام بدم چیکار می کنم، توو پست بعدی می نویسیم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
پاسخ : اگوریتم های مختلف جداسازي كاراكترهاي پلاك
« پاسخ #2 : ۳۱ تیر ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۱:۱۱ »
اول ارقام رو جدا می کنم، در عمل segmentation :
http://en.wikipedia.org/wiki/Segmentation_(image_processing)
همین جدا کردن تصویر به زیر تصاویری هست که اونها رو میشه تشخیص داد، مثلا عکسی شامل چند عدد پشت سر هم رو به چند عکس هر کدوم شامل یک عدد جدا کردن. بعد توو هر عکس عددش رو تشخیص می دم. به همین راحتی !
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

Tags: