نویسنده موضوع: AUBTM 20 AUBTM 22  (دفعات بازدید: 73266 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین iman.gh

• کاربر
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
پاسخ : AUBTM 20 AUBTM 22
« پاسخ #255 : ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱:۵۴ »
سلام :
مهندس یکم بیشتر توضیح بدین اخه پروژه من رو برد لحیم کاری شده ماژول  هم  اس ام دی هستت  بیه مکافات لحیم کرد باید رو برد در بیارم
رو PC  هم نمینونم  وصل کنم  توضیح بیشتری میخوم  .
 ممنون میشم

آفلاین Modj

• مدیر سایت
  • ارسال: 1146
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #256 : ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۷:۵۳ »
منظورم این بود که اون قسمت از ماژول که به tx وrx میکروکنترلر الان وصل هست رو، به جای میکروکنترلر با استفاده از یک مبدل USB به سریال و یا max232ای یا هر چیز مشابهی که در اون سطح ولتاژ منطقی وصل شده به ماژول روی 3.3 تبدیل شده، به یک کامپیوتر وصل کنید.
حالا با گوشی به صورت بلوتوث به ماژول وصل شوید. هر چی با گوشی ارسال کنین، باید توی ترمینال کامپیوتر ببینید. اگر این قسمت مشکلی نداشت و بایت ها صحیح ارسال میشد، به مشکل برنامه میکرو می رسیم، اگر نه ، اول مشکل این طرف رو حل می کنیم.
راستش بدون داشتن سورس کد های برنامه هاتون و نقشه های مدار ها، کمک کردن و رفع اشکال کمی سخت هست . اگر مایل بودین اونها رو به صورت پیغام خصوصی برام ارسال کنین تا اگر متوجه مشکلی در اونها شدم کمکی کنم
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین hosmas

• کاربر
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #257 : ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۲:۲۸:۰۴ »
با سلام و احترام، خيلي سايت خوب و كامليه و با تشكر از جناب modj كه به سوالات كامل پاسخ ميدن
من يه سوال دارم:
من اگه بخام با يك ماژول صوت و يك هندزفري بلوتوث موبايل يك واكي تاكي بسازم امكانش هست؟
الان ماژول صوتي بلوتوث كه كار با اون راحت باشه چي سراغ دارين؟
با تشكر :)

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #258 : ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱:۴۵ »
با تشکر از توجه و لطف شما، برد این ماژول ها کم و حدود در شرایط ایده آل 10 متر هست . متاسفانه به صورت داخلی در قسمت توان خروجی ظاهرا از نسخه 1 بلوتوث پشتیبانی می کنند برای همین این برد پایین هست و فکر نکنم ایده آل برای این منظور باشه
از طرف دیگه وقتی این ماژول به صورت هند ست به گوشی وصل می شه ، ورودی خروجی صوت خود گوشی غیر فعال می شه و فکر کنم فرآیند نرم افزاری سختی باشه که هر 2 خروجی صوت ( ماژول BT و گوشی ) با هم فعال باشند
در مورد ماژول صوتی که با تکنولوژی بلوتوث ارتباط برقرار کنه، حدود 6-7 سال پیش یک مورد رو در بازار دیده بودم که حدود 100 متر برد داشت و یک کانال دیتا و یک کانال صوتی داشت، اما متاسافنه قیمت در آن زمان برام واقعا صرفه نداشت و اصلا پیگیر موضوع نشدم. از موجودی الان بازار در این مورد خبری ندارم متاسافنه.
مرا امداد کسان افکنده بود از پای ............. مدد از بی کسی ها جستم و امداد خود کردم

آفلاین 8631060

• کاربر
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #259 : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵:۲۵ »
با سلام و تشکر از مدیر سایت
من یک ماژول AUBTM23 خریدم که یک فرستنده صوتی بلوتوث باهاش بسازم. روی PCB لحیم کردم. و روشن کردم.
کامپیوتر اونو میبینه. USB ماژول را به USB کامپیوتر وصل کردم برای دادن AT COMMAND و با برنامه tera term به COM3 وصل شدم.
در ترمینال عبارت AT مینویسم ، OK میده اما به کامند های دیگه مثل AT+BAUD و غیره ERROR میده. در واقع می خوام ببینم در صورتی که درست کار میکنه اونو به بورد Arduino‌ وصل کنم.
می خواستم ببینم چکار باید بکنم که کامند ها را بپذیره؟ اصلا کاری که کردم درست بوده؟
برای کاربرد های صوتی چه ماژول بلوتوث دیگه ای پیشنهاد می کنید؟

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #260 : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴:۳۹ »
سلام
با مدل 23 زیاد کار نکردم ، فقط یادم میاد اینها برای وارد مد کانفیگ شدن شرایطی داشتند . مثلا زمان محدودی از لحظه روشن شدن و اینکه در اون زمان حتما دستوری باید اول ارسال میشد . باید بررسی کنم ببینم می تونم جوابی پیدا کنم یا نه .
اگر فقط هدف صدا باشه ، فکر کنم ارزون ترین حالت هدفون های بلوتوث چینی باشن ! البته مگر اینکه کاربرد خاصی مد نظرتون باشه

آفلاین 8631060

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #261 : ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷:۲۳ »
با سلام و تشکر مجدد از حوصله و وقت گذاری شما
الان مشکل من ارسال دستور به AUBTM23 است که به قول شما نمیدونم چجوری وارد مود دستور گرفتن میشه.
الان ماژول یه چیزایی میفرسته ولی من نمی تونم بهش کامند بدم.
اگر به نتیجه ای رسیدید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

آفلاین 8631060

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #262 : ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷:۰۵ »
هم چنین اگر ماژول دیگری به جای AUBTM23 که اینترفیس های صوتی داشته باشد و کار با آن ساده تر باشد معرفی کنید ممنون میشم.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #263 : ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰:۵۸ »
من هنوز مورد مصرف بلوتوث صوتی شما رو نمی دونم ، اما این لینک تعدادی بلوتوث صوتی هم داره :
http://shop.aftabrayaneh.com/Communications/Bluetooth

فکر کنم این پست
http://www.edaboard.com/showthread.php?t=203971&s=8f497cef71843911e6390574a43732cb&p=933183&viewfull=1#post933183
هرچند برای aubtm20 هست اما ارزش تست کردن روی 23 رو هم داشته باشه
اگر بدونم چه کاری رو میخواین انجام بدین شاید بشه پیشنهادات بهتری هم داد

آفلاین 8631060

• کاربر
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #264 : ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲:۴۷ »
درود مجدد خدمت شما
پروژه ی من دقیقاً ساخت یک فرستنده صوتی بلوتوث است که از طریق فیش 3.5 میلی متر به خروجی صدای دستگاههای صوتی مثل تلویزیون وصل شده و صدا را دریافت کرده و از طریق بلوتوث پخش می کند. این صدا را می توان به وسیله ی یک هدفون بلوتوث ساده دریافت کرد.

آفلاین Modj

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
    • موج
« پاسخ #265 : ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰:۵۳ »
http://shop.aftabrayaneh.com/Communications/Bluetooth/Bluetooth_V2_1_A2dp_3_5MM_Transmitter__AFTAB.html
http://shop.aftabrayaneh.com/Communications/Bluetooth/Bluetooth_Audio_Adapter_3_5MM_Biaota_A1__AFTAB.html
باید مجدد دیتاشیت ماژولی که استفاده می کنین رو نگاه کنم ، چون تا جایی که یادم میاد به عنوان گیرنده صدا کار می کنه اما امکان فرستنده صدا بودن رو نداره .
در حقیقت ماژول های یلوتوث توو یکی از امکاناتشون می تونم مثل هدفون ، موسیقی رو از گوشی موبایل دریافت و پخش کنن یا مثل هندرفری ، فقط صدای مکالمه رو ارسال و دریافت کنن . که توو دومی ، این امکان مد نظر شما انجام شدنش به این راحتی نیست ! یعنی فقط ماژول هایی که لینک کردم می تونن کاری که مورد نظرتون هست رو انجام بدن